Giriş yaparak siteyi daha kapsamlı kullanabilirsiniz. Buradan üye olabilirsiniz.


En İyi Mağaza Tanıtımı Yapın

2 yıl önce   Mağazalar   İzmir   495 Ziyaret Referans: ZOpnel5aKBz

Konum: İzmir


Perakende satış, son tüketiciye veya alım amacı ile yapılan, ürün veya hizmet satışıdır. Birçok işte olduğu gibi bu iş yoğun bir rekabete dayanır. Perakende satışta, mağazaların kapanması sık görülür. Bunun, en büyük nedeni ise yeterli tanıtım yapılmamasıdır.

Asıl rekabet fiyat olsa da satış yeri uygunluğu, ürün seçimi, sergileme ve iş yerinin dikkat çekmesi gibi fiyat dışı ögeler ile güvenilir ve tanınmış gibi etkenler de önemli rol oynar. Perakende satış, bir mal ya da alan da uzmanlaşmış büyük bir mağaza, süper market ve indirim mağazası gibi birçok perakende satışın ortaya çıkmasına rağmen, perakende özü değişmemiştir. Bu da uygun malın, uygun bir yer de, çekici ve göz alıcı bir biçimde sunularak uygun fiyata satılmasıdır.

Bu yüzden, bir mağaza tanıtımı derin yetenek ister. Türkiye'de, yerel ya da ağ üzerinden (e ticaret) mağaza tanıtımı yaparken birçok kriteri göz önüne almanız gerekir. Yerel ya da e ticaret tanıtım aşaması farklılık gösterir. Anadolu kobi reklam, pazar oluşumu veya tanıtım da, gereken desteği verir ve size en iyi yolu gösterir.