Genel

Sektörel Tanıtım İle Müşteri Sayınızı Artırın

Her işletmenin hedefleri doğrultusunda büyümesi veya kârlılığını artırması için potansiyel müşterisine satış kanalları haricinde sektörel tanıtım yaparak mutlaka ulaşması gerekir. İşletmenin ürün ve hizmetlerinin güvenini göstermenin en önemli yollarından biri sektörel tanıtım ve firma reklamı faaliyetleridir. İş hayatında ve günümüzün rekabetçi koşullarında işinizi geliştirmenin zorluklarını, bunları aşabilmek için etkin kaynak ya da çözümlere ulaşmanın yolunu biliyoruz. Pazarlama, ürün veya hizmetlerin müşteriye ulaşana kadar geçen sürede yapılan tanıtım faaliyetlerine denir. Pazarlama, reklam, halkla ilişkiler, marka yönetimi, viral ve doğrudan posta gibi yöntemleri içerir. Satış ise bir ürünü para veya başka bir şey karşılığında değiştirmek için yapılan faaliyetlerdir.

Sektörel Tanıtım Ekibi Ne İş Yapar?

Pazarlama, potansiyel müşterilere ulaşmak ve onları ikna etmek için yaptığınız her şeydir. Satış süreci ise satışı kapatmak ve sözleşme imzalamak için yaptığınız her şeydir. Pazarlama olmadan potansiyel müşteriniz olmaz. İyi bir satış tekniğiniz olmadan da satışı başarıyla kapatamazsınız. Türkiye’de firma reklamı ve sektörel tanıtım faaliyetleri genellikle zorlu ekonomik koşullar sebebiyle reklam faaliyetlerini lüks harcama olarak görüyor. Oysa, şirketlerin kurumsal kimlikleri ve satışlarına katkı konusunda tanıtım ve reklam çok önemlidir.

Sektörel tanıtım ürün pazarlama açısından, daha geniş kitlelere ulaşma ve tanıtımın etkisini artırmak için pek çok pazarlama yöntemini kullanılabilir. İşiniz, ürününüz, hedef kitleniz ve sektörünüz için en uygun pazarlama yöntemlerini seçerek firma performansınızı gözle görülür biçimde artırabilirsiniz. Ürün ve hizmet tanıtımında reklamın gücü asla gözardı edilemez. Reklam, ürün veya hizmetleri geniş kitlelere tanıtmak ve müşteri sayınızı artırmak için iletişim araçları kullanılarak yapılan etkin bir haberleşme aracıdır.

Sektörel reklam, potansiyel müşteri kitlenize ulaşmakta en başarılı fakat biraz pahalı bir yöntemdir.

Tanıtımda konumlandırma; Ürününüzün, hedef kitlenin zihninde rakiplere göre belirgin, farklı ve istenen bir yer edinmesi için yapılır. Sektörel konumlandırma; Rakiplerinizin ürünlerinin pazardaki konumları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Anadolu kobi firma topluluğu; Türkiye genelinde hizmet veren tüm işletmeleri sürekli destekleyerek özellikle bilgi konusunda yaşadığı sorunlara rekabet edici çözümler üretmektedir. İşinizde reklam, tanıtım ve pazarlama konusunda sıkıntınız varsa bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi için Whatsapp iletişim: 0 850 304 4 033

17 Mayıs 2021Yorum yok
Profesyonel Firma Sayfası Oluşturun

Firmalar, ürün ve hizmetlerini tanıtma ihtiyacı duyarlar. Profesyonel firma sayfası firmanın ürünleri, hizmetleri ve ne gibi faaliyet gösterdiklerini belirten uygun ortamdır. Anadolu kobi sektörel hizmetler aşamasında firmalara benzersiz fırsatlar sunmaktadır. İşletmenin amacı doğru tanımlanırsa müşteri kitlesi aynı düşünce içinde işletmenizle irtibata geçer. Sayfanıza müşteri deneyiminin farklı yönlerini anlatan güçlü referans bilgileri eklediğinizden emin olun.

Profesyonel Firma Sayfası Nedir?

Potansiyel müşteriler size bir iş talebinde bulunmadan önce; onlara ne yapabileceğinizi bunu yapmak için ne kadar nitelikli olduğunuzu bilmek isterler. Sonuç olarak işletme tanıtımı yeni müşteriler elde etmenizde oldukça önemli rol oynar. Firma sayfası oluşturma aşamasında hatalardan kaçınmak için özen gösterin. Belirsiz amaçla başlayarak işletmenizi aşırı satmak, yetersiz derecelendirmek veya net olmayan metinler yazmak kötü sonuçlanır. Hizmetler, çözüm ve yeteneklerle yalnızca ne yaptığınızı tanımlayan özelliklere değil, sunulması gereken avantajlara odaklanılmalıdır.

Reklam işletmeler açısından neden önemlidir?

Profesyonel firma sayfası ile potansiyel müşterilerin rakibiniz yerine sizi seçmeye daha niyetli olacağını unutmayın. Bu yüzden firma sayfası olarak basit düşünmeyin. Yerel ya da sektörel alanda yapacağınız firma reklamı konusunda detaylı araştırma yapın ya da bizden ön bilgi alın. Müşteri tabanını hızla büyütmek ve kazançlarını artırmak isteyen küçük işletmeler; daha geniş kitle arasında markalarının bilinirliğini artırmak üzere reklama yatırım yapmalıdır. Küçük işletmeniz için reklamcılığa stratejik olarak yatırım yapmak, yüksek bir yatırım getirisi sağlayabilir. Böylece, şirketinize değerli yeni işler getirebilir.

17 Mayıs 2021Yorum yok
Alışveriş Nedir?

Alışveriş, müşterinin uygun seçim yaparak satın alma potansiyeli olan; daha fazla perakendeci tarafından sunulan mevcut mallara göz attığı etkinliktir. Araştırmacılar tarafından bir tip ürün alımı yapan kişi, alışveriş grubunu eğlence amaçlı alışveriş yapan kişiler olarak tanımlayan; alışverişten hoşlanan ve bunu boş zaman etkinliği olarak değerlendiren bir tipoloji geliştirmiştir. Alışveriş nedir konusunda, çevrim içi alışveriş; Tüketiciler artık ürün bilgilerini arayabilecekleri ve farklı bölgelerde ürün siparişleri verebilecekleri için perakende endüstrisinde önemli bir aksaklık haline gelmiştir.

Çevrim içi perakendeciler ürünlerini doğrudan tüketicilerin istedikleri yere teslim ederler. B2C tüketicilerin perakendecinin web sitesinden çevrim içi herhangi bir ürünü seçmek; nispeten hızlı teslim olması sürecin (tüketici için iş) sakin yapmıştır. Çevrim içi ürün alma yöntemlerini kullanarak, tüketicilerin fiziksel mağazaları fiziksel olarak ziyaret ederek enerji tüketmeleri gerekmez. Bu şekilde zamandan ya da seyahat maliyetinden tasarruf ederler. Diğer deyimle alışveriş nedir sorusuna perakendeci dükkân, mal sunan, bunları satmaya teklif eden bir iş koludur. Ayrıca para veya diğer mallar, müşterilere sunum yapan mekânlara da dükkân denir.

Alışveriş Nedir? Alışveriş yapanların alışveriş deneyimleri değişebilir mi?

Bunlar, müşterinin nasıl muamele edildiği, uygunluk, satın alınan malların türü ruh hali gibi çeşitli faktörlere dayanmaktadır. 2015 tarihli bilgiye göre, Türkiye’de kadınlar tüm tüketim mallarının % 80’ini satın alıyor. Antik çağda, mal ve hizmet alışverişini kolaylaştırmak için pazar yerleri fuarlar kuruldu. İnsanlar yakındaki kasabalarda düzenli pazarda mal alışverişi yapacaklardı. Bununla birlikte, tezgâhların ya da tezgâh sahiplerinin geçici doğası, tüketicilerin satın almadan önce malları dikkatle incelemesi için gereken anlamına geliyordu. Eski Yunanda, tüccarlar mallarını satmak stand dükkân gibi tutulan yerlerde ticaret yapardı.

Antik Roma döneminde, forum olarak bilinen benzer pazar yerleri kullanılırdı.

Roma’nın iki forumu vardı; Forum Romanum ve Trajan Forumu. Trajan’ın 100-110CE civarında kurulan forumundaki Trajan’s Market; dört düzeyde bulunan perakende mağazaları olarak hizmet veren dükkâna sahip çok sayıda binadan oluşan genişlikte idi.

Roma forumu tartışmasız perakende mağazasının en eski örneğiydi.

Roma dünyasında, merkezi pazar yerel köylüler tarafından yapıldı. Büyük mülklerde yaşayanlar, tüccarların doğrudan çiftlik kapılarını aramaları yerel pazarlara katılma gereksinimlerini ortadan kaldıracak kadar cazipti. Alışveriş listelerinin Romalılar tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Böyle bir liste Hadrian duvarının MÖ 75-125 yıllarına dayanan asker için yazılmış olarak keşfedildi.

19. yüzyılın ikinci yarısında dükkânlar, mal satan ‘tek işlevli’ mağazalardan çok çeşitli malların satıldığı mağazaya geçti. 19. yüzyılın başında Sanayi Devrimi’nin desteklediği ekonomik büyüme, istikrarlı şekilde genişledikçe, varlıklı burjuva orta sınıfın büyüklüğü ve zenginliği arttı. Bu kentleşmiş sosyal grup, dönemin perakende devriminin ortaya çıkış katalizörüydü.

Alışveriş Yapma Deneyimi Hakkında Bilgiler.

Perakendeci veya dükkân, bir dizi mal/hizmet sunan; bunları para veya diğer mallar aşamasında müşterilere satmayı teklif eden işletmedir. Alışveriş, müşterinin uygun bir seçim satın almak amacıyla; daha fazla perakendeci tarafından sunulan mevcut mal veya hizmetlere göz attığı etkinliktir. Bazı bağlamlarda hem ekonomik hem de boş zaman etkinliği olarak kabul edilebilir.

Alışveriş market deneyimi, müşterinin nasıl tedavi edildiği; ruh hali dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak keyifli ila korkunç arasında değişebilir. Alışveriş deneyimi diğer müşterilerden de etkilenebilir. Örneğin, saha denemesinde yapılan araştırmada, diğer alışveriş yapan kişiler tarafından tavsiye ederek yaptığı alıveriş erkek ya da kadınların; markaları daha fazla tavsiye ederek olumsuz değerlendiren kişilerin daha önce mağazaya baktığını, tesadüfen tavsiye etkisinin neden olduğunu buldu.

2000 tarihli rapora göre, ABD’nin New York eyaletinde kadınlar tüm tüketim mallarının% 80’ini satın alıyor. Sağlık bakım kararlarının% 80’ini etkiliyor. Alışveriş sektöründe hizmet veren işletmeleri buradan takip edebilirsiniz.

8 Temmuz 2020Yorum yok